Yukarı Çık

Bilecik’te Arsa Satın Almak Neden Avantajlıdır?

Bilecik’te Arsa Satın Almak Neden Avantajlıdır?

Günümüzde bir arsa, arazi ya da yapıya sahip olmak oldukça önemli bir hal aldı. Aslında günümüzde değil de geçmişten günümüze her daim bir arsa sahibi olmak geleceğe dair bir yatırım sahibi olmak anlamına geliyor. Bilecik’te arsa satın almak son derecede avantajlı bir durumdur.

Nihayetinde her geçen gün kendini biraz daha gelişmeye adamış olan Bilecik’te bir arsa sahibi olmanız demek ileride gerçek anlamda avantaj sahibi olmanız demektir. Yani şimdi alacağınız arsa yıllar sonra size yüksek miktarda kazanç sağlar.

Bu sebeple ve Bilecik’te arsa fiyatlarının oldukça uygun rakamlardan oluşması sebebi ile; Bilecik’ten satın alınacak arsa için mükemmel bir yatırım aracı olacağını söylemek mümkündür.

Arsa Satın Almak İçin Neler Yapılmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle arsa satın alacağınız zaman imar izni olup olmadığı araştırılmalıdır. Arsa sahibinin kimlik bilgileri ile tapu üzerinde yazan bilgilerin eşit olup olmadığını öğrenilmelidir. Tapu müdürlüklerine başvurarak arsa sahibi ve tapu üzerindeki bilgilerin eşleşip eşleşmediği öğrenilmelidir. Ayrıca tapu üzerinde yazan şerhler hanesi de kontrol ettirilmelidir.

Şerhler hanesi; alacağınız arsa ya da arazi üzerinde herhangi bir haciz ya da ipotek gibi bir durum olup olmadığını öğrenmenin en kolay yoludur. Alınacak arsa ile ilgili tüm işlemleri resmî kurumlarca gerçekleştirilmelidir.

Tapu üzerinde oran ibaresi var mı yok mu bu konuya da özellikle dikkat edilmelidir. Eğer tapu bilgileri içerisinde oran ibaresi var ise bu arsanın hisseli ve birden fazla hak sahibi olduğu anlamına gelir. Bu durum da arsayı satın almak isteyen kişi için sorun teşkil eder.

Arsa Alırken Nerelerden Almak Daha Avantajlı Olur?

Arsa almaya karar verilmesi halinde hangi ilden alınacağı da belirlendi ise sıradaki araştırma işlemi şehrin hangi bölgesi olacağı konusudur. Arsa alınacak bölgede ve civarında hangi yapılar, hangi kurumlar bulunur gibi konular detaylı bir şekilde öğrenilmelidir.

Nihayetinde çevresinde hastane, market, okul, spor salonu, park, alışveriş merkezi, belediye, kültür merkezi ve benzeri yapıların bulunması arsanın değerini ve arsa üzerine yapılacak yapının değerini kat be kat daha fazla arttırır.